Szegénység és kirekesztődés

  • 2016-04-18 at 18:00
  • Nyíregyháza, Nyár u. 2-4.
  • Befejezett

A társadalmi leszakadás magyarországi jellemzőiről és mindennapi tényeiről beszélgetünk Ladányi János szociológussal, a Budapesti Corvinus Egyetem professzorával, az MTA doktorával.

Időpont: 2016. április 18. 18.00

Helyszín: Nyíregyháza Centrál Hotel, Nyár u 2-4

A belépés díjtalan!

Regisztráció itt!

A rendszerváltozás előtt hivatalosan alig lehetett szó szegénységről, miközben több bátor kezdeményezés (például a SZETA vagy Kemény István kutatásai) már akkor is foglalkozott a jelenséggel. Az elmúlt negyedszázadban azonban a szembeszökő tényeken túl a szociológiai kutatások is mindinkább feltárják a kilátástalan helyzetbe jutott emberek és közösségek helyzetét.

De vajon kiket tekinthetünk szegénynek és kik tekintik magukat szegénynek? Mit jelent mélyszegénységben élni a napi nélkülözések szintjén? Az etnikai kirekesztődés mellett megjelent a szociális kirekesztettség is? Aki szegény, az cigány és aki cigány, az szegény lesz a közvélekedésben? Van-e kiút a mélyszegénységből az egyén, a család, a közösség, a település vagy a régió szintjén? A garantált alapjövedelem segítene vagy káros volna? Mennyire van jelen Magyarországon a szolidaritás? A jelenlegi oktatás segít a felzárkózásban, integrációban vagy ellenkezőleg, erősíti a leszakadt családok, csoportok egyéni és közösségi szegregációját? És: érdekli mindez a magyar középosztályt?

Megosztás